top of page
pasek1.jpg

MOJE WYDARZENIA

Lekarz-pacjent. Relacja partnerska.

Lekarz musi nauczyć się komunikowania z pacjentem jak posługiwania się stetoskopem. Pomoże mu w tym szkolenie organizowane przez Ośrodek Kształcenia COBIK NIL. Zapraszam do przeczytania artykułu Lucyny Krysiak we wrześniowym wydaniu Gazety Lekarskiej.

gazeta.jpg

Publikacja w BMC Medical Education

Mój projekt stworzenia rekomendacji, dotyczących kształcenia kompetencji komunikacyjnych na Wydziałach Lekarskich zaowocował zespołową  publikacją: Developing an effective and comprehensive communication curriculum for undergraduate medical education in Poland – the review and recommendations.

publikacja.jpg

International Association for Communication in Healthcare

Dołączam do członków globalnej organizacji International Association for Communication in Healthcare (EACH). W gronie stowarzyszenia dzielimy się wiedzą zajmując się badaniem i ulepszaniem sposobów, w jakie pracownicy służby zdrowia, pacjenci i krewni komunikują się ze sobą. 

each.jpg

Współpraca z Pharmacie Humanitaire Internationale

Wielka radość - plan zrealizowany! Oto kartony pełne materiałów medycznych dla ukraińskich szpitali. Ogromnie podziękowania dla Pharmacie Humanitaire Internationale Var - za dary i wspaniałą współpracę, Protection Civile - za bezpieczny konwój humanitarny.

275645921_10209315241355020_1868382726401222307_n.jpeg

EMPATHY protocol

Przekazywanie niepomyślnych wiadomości jest we wszystkich specjalnościach medycznych jednym z najtrudniejszych zadań lekarza. Właściwe przekazanie niepomyślnych wiadomości wymaga od lekarza empatii i kompetencji komunikacyjnych. Zapraszam do zapoznania się z nim w zakładce "DO POBRANIA".

hopetruth.jpg

Komunikacja w Medycynie Rodzinnej

W naszej książce zostały poruszone zagadnienia związane zarówno z komunikacją werbalną, jak i niewerbalną. Czytelnik znajdzie tu również wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą na prawidłowe przeprowadzenie telekonsultacji z pacjentem. Książka jest już dostępna w księgarniach. Zapraszamy!

książka.jpg

Pracownia Medycyny Społecznej

Obecnie prowadzimy zajęcia dla I roku studiów II stopnia kierunku optometria oraz dla studentów II i IV roku kierunku lekarskiego UMK w Toruniu Collegium Medicum w Bydgoszczy. Więcej: https://www.wl.cm.umk.pl/pracownia-medycyny-spolecznej/

medycyna narracyjna.png

II Ogólnopolska Konferencja Opieki Paliatywnej

"Rozmawiamy z pacjentami o śmierci. Dlaczego nie potrafimy porozumieć się między sobą? O konfliktach w zespole terapeutycznym" - o tym trudnym temacie komunikacji w zespole opowiem podczas swojego wykładu na "Odchodzić bez bólu" 30 września 2023 w Warszawie.

Zrzut ekranu 2023-09-14 o 10.58_edited.p

Primum marzec'23

Mój obraz znalazł się na okładce Biuletynu Bydgoskiej Izby Lekarskiej w wersji papierowej i elektronicznej. Zapraszam do lektury: https://www.bil.org.pl/images/Primum/Primum.2023/Pliki.PDF/Primum202303.pdf

primum.jpg

Nagroda Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

14 czerwca 2022r., u progu lata, odebrałam nagrodę z rąk JM Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nagrody Rektora to najwyższe wyróżnienie, jakie może otrzymać pracownik Uniwersytetu za swoją pracę. Dziękuję za docenienie wkładu pracy i zaangażowania.

nagroda_edited.jpg

V Ogólnopolska Konferencja Naukowa
"Komunikacja w Medycynie"

Dziękujemy za Państwa liczny udział w V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Komunikacja w Medycynie". Niezwykłym zaszczytem było Państwa gościć - zarówno na miejscu, jak i on-line - i móc wysłuchać Państwa pytań i dyskusji.

2.jpg

Polskie Towarzystwo Komunikacji Medycznej

Jako twórca i prezes Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej zapraszam do śledzenia naszych działań i współpracy!

Więcej aktualnych informacji na stronie: https://komunikacjamedyczna.pl/

towarzystwo.jpg

"To nie jest lekarz, którego łapie się w biegu za rękaw". GAZETA.PL

Zapraszam serdecznie do przeczytania rozmowy, w której uczestniczyłam w serwisie gazeta.pl.

https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,177334,27082190,to-nie-jest-lekarz-ktorego-lapie-sie-w-biegu-za-rekaw-jak.html

z10533984V,Dr-Aldona-Katarzyna-Jankowska--na-zdjeciu-w-rozmow.jpg
bottom of page